Fotografie

   Rouchovany - 2.7.2002 - 4.7.2002
 

 No původně jsme měli namířeno až do Telče, ale bohužel jsme byli nuceni to dosti zkrátit.

1.den   2.7.2002
 Trasa : Břeclav - Lednice - Věstonice - Mušov - Olbramovice - Moravský Krumlov - Dalečín - Rouchovany
Počasí : Skvělé - svítilo sluníčko a foukal vítr lehce do zad
Vzdálenost : 93 km
    Bezvadný start - za Charvatskou Novou Vsí Péťovi upadl šroubek u nosiče a tak jsem se musel s Petrem vrátit domů, abychom to spravili. Po hodině opět vyrážíme co nejdříve dohnat zbytek výpravy. No a už u Apolla (po 5 km) Petr kňučí, že ho bolí nohy. Holt zanedbaný trénink. Čelní skupinu dojíždíme v Bulharech v hospodě. Petr se trápí až do Pasohlávek , ale pak se rozjede a je po krizi.
2.den 3.7.2002
 Trasa : Rouchovany - Dukovany - Dalešická nádrž - Rouchovany
Počasí : Opět skvělé - svítilo sluníčko a opět vítr foukal správným směrem
Vzdálenost : 28 km
Vyhlašujeme odpočinkový den - jdeme na exkurzi do elektrárny Dukovany. Ale i tak se najezdilo pár kilometrů okolo Mohelenské a Dalešické nádrže.
3.den   4.7.2002
 Trasa : Rouchovany - Vémyslice - Olbramovice - Mušov - Věstonice - Lednice - Břeclav
Počasí : A bylo to v .....zataženo od 5 hodin ranních lilo, přestalo kolem 11 hodiny dopolední, odpoledne kolem druhé pár kapek, od 16.00 protrhávání nebes a pak už to slunce do nás pralo o stošest.
Vzdálenost : 83 km
    Lije od rána a tak jsme na vážkách zda pokračovat na Telč, nebo  to otočit po větru domů. Jedenáctá rozhodla - prší - a tak opouštíme kemp v Rouchovanech a vydáváme se směr Břeclav. Fouká vítr od západu, obloha zatažená na týdenní pršení. Smutní jedeme domů - ale co se dá dělat, jet v dešti a proti větru by nebylo pro kluky nic jednoduchého, a nejenom pro ně. Cesta nám ubíhá celkem svižně, neboť na rozdíl od prvního dne vynecháváme Moravský Krumlov a jedeme prakticky pořád z kopce. po hodině jízdy se obloha nad západním horizontem začíná protrhávat - k čertu s ní. V Olbramovicích se zastavuje v hospodě na jídlo - dáváme si klobásky. Odbíjí dvě hodiny a venku začíná poprchat. Takže počasí se umoudřilo a "neprovokuje" nás světlými vyhlídkami. No to by ovšem spadnout jenom pár kapek jako poslední záchvěv deštivého dopoledne. Na oblohu se ani raději nedíváme, neboť začíná připomínat cedník a skrz mraky pokukuje po nás to "odporné" sluníčko co se před námi tak mazaně schovalo. V pět hodin zastavujeme v Bulharech u hospody (po 70 kilometrech) a pečeme se jak na rožni - sluníčko to do nás pere o stošest. Nu což aspoň jsme si vyzkoušeli co je v našich možnostech a nevypadá to vůbec zle - kluci po 200 km za tři dny jsou svižní junáci.
 Krátká fotodokumentace

 

1.den - Konečně jídlo a jak na potvoru hospoda zavřená.

Lenka - Cože to ještě mám vlézt na kolo ? Petr -  Sním či bdím na kolo usednout mám ?

 

Vysokohorská prémie - kaple sv.Floriana (Moravský Krumlov)

 

No byl to pěkný pohled dolů pod kopec na Moravský Krumlov ....

... a některé zříceniny (Lukáš).

 

Rouchovany - kemp - Hoši pořádně se najezte a pokračujeme v cestování (2.den).

 

Ve skutečnosti je to velké, obrovské - elektrárna Dukovany.

 

Tak co, půjdeme si kluci zaplavat ? Dalešická nádrž.

 

3.den - Smutní, ale stateční hrdinové - už vám zbývá jenom 30 km domů. Příště to snad vyjde.